Nowa odsłona kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek” już w naszej bibliotece!

Każde dziecko w wieku 4–6 lat, które odwiedzi bibliotekę wraz z opiekunem otrzyma Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W wyprawce znajduje się:

– Książka „Krasnal w krzywej czapce” stworzona specjalnie na potrzeby kampanii przez znanego i cenionego pisarza Wojciecha Widłaka oraz znakomitą ilustratorkę Aleksandrę Krzanowską.
– ,,Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” – broszura dla rodziców przypominająca o nieocenionej roli książek w rozwoju dziecka i korzyściach wynikających z regularnego czytania i odwiedzania biblioteki.
– Karta Małego Czytelnika – imienna karta, na której przedszkolak zbiera naklejki za wizyty w bibliotece.

ZASADY:
– Uczestnik zainteresowany udziałem w projekcie musi przyjść do biblioteki z rodzicem. Po założeniu karty czytelnika w bibliotece otrzymuje Wyprawkę Czytelniczą.
– Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu naklejek imienny dyplom.

UCZESTNICTWO:
– Do wzięcia udziału w projekcie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym.
– Projekt skierowany jest zarówno do dzieci, które są już zapisane do biblioteki, jak i do dzieci, które zapiszą się w dniu przystąpienia do projektu.
– Udział w projekcie jest bezpłatny.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek”, bo miłość do książek jest prezentem na całe życie!

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Więcej na stronie http://wielki-czlowiek.pl/