Nowości książkowe

Grzegorz Piątek – Niezniszczalny. Bohdan Pniewski. Architekt salonu i władzy

Data wydania: 26-05-2021
Uznawany dziś za jednego z najważniejszych polskich architektów, autor kilkudziesięciu zrealizowanych projektów – i to zdecydowanie imponujących. Być może niektóre z tych warszawskich budowli Państwo kojarzycie: willa Becka, gmach Sądów Grodzkich, gmach Narodowego Banku Polskiego, gmach Narodowego Banku Polskiego.

Po bestsellerowym Najlepszym mieście świata – książce, która opowiadała o odbudowie Warszawy w miejscu powojennego cmentarzyska – Grzegorz Piątek napisał biografię człowieka, który projektował najważniejsze państwowe budynki – tak za rządów sanacji, jak za czasów PRL-u. Bohdan Pniewski był najbardziej wpływowym polskim architektem XX wieku. Jego styl – jak pisze w posłowiu Marcin Wicha – łączy epoki i od niemal stu lat jest tłem polskiego życia publicznego.