Spotkanie z Bogusiem Janiszewskim, autorem książek dla dzieci – 13.05.2022

W piątek o 16:00 zapraszamy dzieci do zamkowej czytelni na spotkanie z Bogusiem Janiszewskim, autorem znakomitej serii „To, o czym dorośli ci nie mówią”.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

BOGUŚ JANISZEWSKI
Pisarz, nauczyciel, ekspert związany ze środowiskiem edukacji niepublicznej. Autor licznych, stworzonych wspólnie z ilustratorem Maksem Skorwiderem popularnonaukowych książek dla dzieci i młodzieży. Zadebiutował w 2016 roku książką popularnonaukową dla dzieci „Ekonomia. To, o czym dorośli ci nie mówią” wydanej przez poznański Publicat. Pozycja została życzliwie przyjęta przez rynek, co zaowocowało kolejnymi tytułami i przekształceniem pomysłu w serię.

W 2017 nakładem tego samego wydawnictwa ukazała się „Polityka”, w 2018 – „Mózg”, w 2019 – „Kosmos”, w 2020 – „Sztuczna Inteligencja”. Ponadto, w czerwcu 2020 ukazała się książeczka „Wirus i inne drobne ustrojstwa” przygotowana na fali aktualnej pandemii. Jesienią 2020 roku ukazał się kolejny tytuł serii pt. „Klimat”. W maju 2021 pojawiły się „Emocje”, a w listopadzie „Śmieci”. W 2019 roku współpraca z wydawnictwem Albus zaowocowała “Murami” kolejnym tytułem popularnonaukowym dla dzieci. W 2020 roku Albus wydał „Rewolucje”. W 2021 roku autorzy wydali z Agorą „O, Chorobę” – picture book podejmujący temat chorób onkologicznych u dzieci. To książka cegiełka, przygotowana na zamówienie Fundacji ISKIERKA.

Seria wydawnicza „To, o czym dorośli ci nie mówią”, autor: Boguś Janiszewski