XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Świdwinie – 8-15.05.2022

Po raz kolejny zapraszamy na obchody Tygodnia Bibliotek w świdwińskim Zamku.

W naszym programie znajdą Państwo szereg propozycji dla miłośniczek i miłośników książek w każdym wieku. Będą gry, zagadki, spotkania autorskie oraz kiermasz książek przeczytanych.

Już dziś możemy potwierdzić, że świdwińską bibliotekę odwiedzą w tym roku Marcelina Szumer-Brysz, Boguś Janiszewski, Zbigniew Masternak.

Szczegółowy program świdwińskiej edycji Tygodnia Bibliotek zaprezentujemy wkrótce.


O TYGODNIU BIBLIOTEK:

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek. Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Od kilku lat termin Programu jest stały – Tydzień Bibliotek jest realizowany od 8 do 15 maja.
Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich dokonał wyboru hasła promującego XIX edycję ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek. Hasło brzmi „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

Hasło, zaproponowane przez Grażynę Piskorz, wicedyrektor Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, odnosi się do biblioteki jako mikro- i makrokosmosu jednocześnie. Z jednej strony książnica to swoista oaza w mieście, mały jego fragment, zaledwie punkt, z drugiej strony – drzwi do Universum.
Projekt plakatu tegorocznej edycji: Agata Małecka

Informacje o idei TB pochodzą ze strony http://tydzienbibliotek.sbp.pl

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek